גיבוי

גיבוי נתונים היא פעולה בסיסית, הכרחית כאשר משתמשים במיחשוב לצורך אגירת נתונים. 

המחשב של ימינו הוא אמנם כלי אמין למדי, אך תקלות של כשל בציוד ובנתונים עדיין קורות בתכיפות רבה למדי. הכשל יכול לנבוע ממגוון גורמים, החל מציוד לקוי מעצם ייצורו, וכלה בהפסקת חשמל שהצליחה לגרום נזק לציוד או לנתונים.

אנו ממליצים על גיבוי יומי לפחות, והתוכנה מתריעה על כך, אם לא בוצע גיבוי בתוך 24 שעות מהגיבוי הקודם, ביציאה מכל חלון.

 הודעת גיבוי 

לפי חוק (פקודת מס הכנסה), חובה על המשתמש להוציא נתוני גיבוי אל מחוץ לעסק לפחות אחת לשלושה חודשים. אנו ממליצים על אחת לחודש לפחות.גיבוי

אין חובה לבצע את הגיבוי בעזרת תוכנה זו, אך זה אפשרי קל ונוח – תוכנת הגיבוי דוחסת את הנתונים לכונן נבחר, ברירת המחדל היא דיסק C.

ניתן לייצר בקלות (ולמי שהידע שלו במחשבים אינו מספק- בעזרת טכנאי), פרוצדורה להעתקת כל ספרית התוכנה למדיה חיצונית (כונן זיפ, דיסק-און-קי, או אפילו לכרטיסי זכרון). במקרה כזה העתקת ספרית התוכנה Change.Mat, מספקת לחלוטין.

ברשת האינטרנט קיימות חברות המבצעות גיבוי אוטומטי בשעות שהעסק לא פעיל, ומעתיקות את הנתונים לשרת מרוחק. זו דרך יעילה טובה ובטוחה לגיבוי מלא של התוכנה והנתונים.

תוכנת הגיבוי של התוכנה מעבירה את הנתונים לתוך כונן נבחר. מומלץ להשתמש בדיסק און קי (Disk On Key).  הנתונים יכילו 6-7 עותקים מהימים האחרונים.

מאחר שהגיבוי כולל עתה גם צילומי תעודות זהות ושיקים שהוזנו למערכת - רצוי להשתמש בדיסק און קי בנפח גדול יותר 16-32 מגה בייט.

בחלון התוכנית יש לבחור את הכונן לגיבוי, לאחר הבחירה להקיש F9 כדי לייצר את קבצי הגיבוי על גבי הכונן הנבחר. הגיבוי יתבצע לספריה בשם: gibui, בספריה שמייצגת את היום בשבוע בו נערך הגיבוי (ראשון-1, שני-2 וכו'..), 

בסיום הגיבוי יעלה חלון שיודיע על יצירת הגיבוי בהצלחה (או כישלונו) ובמקרה של גיבוי מוצלח – ההודעה תכלול את מיקומו של הגיבוי.

במקרה שיש צורך לחזור לנתוני הגיבוי אנשי ענבל בע"מ, ישחזרו את החומר מחדש.

המלצתנו היא  להכין סט של שני דיסק און קי ולהחליף ביניהם פעם בחודש, כשהדיסק שלא משתמשים בו ישמר מחוץ לעסק.

אין לבצע גיבוי בשום פנים ואופן, בשעה שהתוכנה עובדת, אלא מתוך התפריט, וכאשר אין עוד משתמשים בתוכנה, ממחשבים אחרים.